25.3 C
Çanakkale
Pazar, Haziran 26, 2022

Bir kripto para borsası daha halka arza hazırlanıyor

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Dünyanın en büyük kripto para Borsalarından olan Kraken 12-18 ay içerisinde halka arz olabileceğini duyurdu.

Kraken’ı 2011 yılında San Francisco’da kuran Jesse Powell, Bloomberg International’a yaptığı açıklamada şirketin halka arz olmak için hazırlık sürecinde olduğunu belirtirken değerleme konusunda rastgele bir gaye vermedi.

Jesse Powell, “Kripto paraları dünyaya tanıtma vazifesindeyiz ve umuyorum ki değerlememiz bu vazifede muvaffakiyete ulaşmamızın bir yansıması olacak” dedi.

Hususla ilgili bilgi sahibi kaynakların belirttiğine nazaran, Kraken yeni fon arayışında ve değerlemesinin 10 milyar doları ya da 20 milyar doları geçebileceği düşünülüyor.

Kraken’ın 190 ülkede 6 milyondan fazla müşterisi bulunurken Coinmarketcap’in süreç hacmi hesabına nazaran dünyadaki en büyük dördüncü kripto para borsası.

Coinbase payları halka arz fiyatının altında

14 Nisan’da halka arz edilen Coinbase’in payları, birinci gününde 429 dolara kadar yükselerek süreç görmeye başladıktan 23 gün sonra neredeyse 250 dolarlık halka arz fiyatına gerilemişti.

Şirketin payları şu an 228 dolar civarında süreç görürken kripto para piyasalarındaki düşüş pay bedelinin azalmasında tesirli olmuştu.

2012 yılında kurulan Coinbase, ABD’deki en tanınan kripto borsası olarak ortaya çıkmış ve dijital para üniteleri Bitcoin ve Ethereum ile birlikte paha kazanmıştı. Borsanın 2020 sonu itibariyle 56 milyon kullanıcısı bulunuyordu. 2018′deki son özel finansman tipinde, yatırımcılar Coinbase’i 8 milyar dolar olarak değerlemişti.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Son Haberler
- Advertisement -spot_img
Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here