4.9 C
Çanakkale
Perşembe, Ocak 27, 2022

Bursa Cuma namazı saat kaçta?

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

27 Ağustos 2021 Bursa Cuma namazı saati, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı haftalık ezan ve namaz vakitleri tablosunda yer alıyor. Bursalılar bugün okunacak öğle ezanıyla camilerde cuma namazını kılacak. 27 Ağustos Bursa Cuma namazı saati haberimizde.

BURSA CUMA NAMAZI SAATİ – 27 AĞUSTOS 2021

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın haftalık ezan ve namaz saatleri takvimine göre, Bursa’da bugün saat 13:10’da okunacak öğle ezanıyla birlikte Cuma namazı kılınacak. Bursa’nın haftalık ezan ve namaz saatleri tablosu ise şöyle:

27 Ağustos Bursa Cuma namazı saati: 13:10

CUMA NAMAZI FARZ MIDIR?

Cuma namazı farz-ı ayındır. Farz oluşu Kur’an-ı Kerim, Sünnet ve İcma ile sabittir. Yüce Allah, “Ey inananlar! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında, alışverişi bırakıp hemen Allah’ı anmaya koşun. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.” (Cum’a, 62/9-10) buyurmaktadır. Hz. Peygamber (s.a.s.) de, “Cuma namazına gitmek, ergenlik çağına ulaşmış her müslüman erkeğe farzdır.” (Ebû Dâvûd, Tahâret, 130; Beyhakî, es-Sünenü’l-Kübrâ, III, 245-246) buyurmuştur. Cuma namazı, Hz. Peygamber (s.a.s.) döneminden günümüze kadar kılınagelmiş ve bunun farz olduğu konusunda herhangi bir farklı görüş ortaya çıkmamıştır.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Son Haberler
- Advertisement -spot_img
Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here