25.3 C
Çanakkale
Pazar, Haziran 26, 2022

Musk’tan Bitcoin için ‘temiz enerji’ kuralı

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Elon Musk, Bitcoin madenciliğinin en az yüzde 50’sinin yenilenebilir güçle gerçekleştiği takdirde Bitcoin ile Tesla ödemesine müsaade verileceğini söylerken Bitcoin fiyatları tekrar yükselişe geçti.

Haftasonu 34 bin dolar civarında olan Bitcoin, yükselişle bir arada neredeyse 39 bin 500 dolara kadar tırmandı. Ethereum ise 2 bin 300 dolardan 2 bin 500 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin’deki yükseliş kripto paraların geneline yansımazken, Bloomberg Galaksi Kripto Para Endeksi haftasonu inişli çıkışlı bir seyir izledi.

Elon Musk, Twitter’dan yaptığı bir paylaşım ile Bitcoin madenciliğnini yüzde 50’sinin yenilenebilir güç kaynaklarıyla gerçekleşmesi ve bu müspet eğilimin devam etmesi halinde Tesla’nın Bitcoin süreçlerini yine başlatacağını söyledi.

FTC Kripto Para Borsası Kurumsal Satış Müdürü Jonathan Cheesman, “MicrosTrategy’nin yeni alım yapacağına dair spekülasyonlarla birlikte ralli gelmek üzereydi” dedi.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un geçen hafta 400-500 milyon dolarlık Bitcoin almak için “çöp” tahvil ihracına çıktığı konuşuluyor.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Son Haberler
- Advertisement -spot_img
Benzer Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here